Om du letar efter bra 19"-fälgar kan GMP Mentor Shiny Black vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Mentor Shiny Black har en fälgbredd på 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Mentor Shiny Black är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Mentor Shiny Black är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.5 mm. BytHjul säljer idag GMP Mentor Shiny Black för 2873 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
2 873 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Mentor Shiny Black |
Diameter | 19" |
Fälgbredd | 7.5" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
Navhål | 66.5 mm |
GMP Mentor Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 45.
Lunica Shiny Black från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
19"-fälg av modellen Rebel Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
Denna 19"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Atom Black Diamond.