Komet Black Polished 18" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Komet Black Polished har en bredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Komet Black Polished är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 48 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Komet Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2755 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 755 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Komet Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Komet Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 33 mm.
Komet Black Polished från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Komet Black Polished från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. MAK Komet Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/112.