 
								Om du letar efter bra 16"-fälgar kan GMP Matisse Matt Anthracite Diamond vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 6.5" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/110, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 110 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Centrumhålet är 65.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om GMP Matisse Matt Anthracite Diamond 16".
| Butik | Pris | Länk | 
|---|---|---|
| 2 059 kr | Besök BytHjul | 
| Märke | GMP | 
|---|---|
| Modell | Matisse Matt Anthracite Diamond | 
| Diameter | 16" | 
| Fälgbredd | 6.5" | 
| Antal bultar | 5 | 
| Cirkeldiameter | 110 | 
| Bultcirkel | 5/110 | 
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm | 
| Navhål | 65.1 mm | 
 
				16"-fälg från GMP av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 4/100, bredden 16" och ET-måttet 35 mm.
 
				Matisse Matt Anthracite Diamond 16" från GMP med 6.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 4/98.
 
				16"-fälg av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/105 och ett ET-mått på 35 mm.
 
				16"-fälg av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.