OZ Alleggerita HLT Gloss Black är en fälg på 17" från OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Bultcirkeln för denna fälg är 4/100.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 44 mm. Denna variant av Alleggerita HLT Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 68 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Alleggerita HLT Gloss Black 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 106 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Alleggerita HLT Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 68 mm |
15"-fälg från Infiny av modellen Spike Bright Black Machined Face Black Lip. Bultcirkeln är 4/100, bredden 15" och ET-måttet 43 mm.
17"-fälg från OZ av modellen Alleggerita HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 4/100, bredden 17" och ET-måttet 30 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. OZ Alleggerita HLT Gloss Black är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
Fälg från OZ på 16" med modellnamnet Alleggerita HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 37 mm.